Jeden den v Sydney

Napsal Jirka 26. dubna 2019

Jedno velké dobrodružství končí, další začíná. Krátce před šestou večerní přistáváme v Sydney. Jsme v Austrálii. Náš první stopover na cestě z Nového Zélandu domů bude trvat necelé dva týdny, během kterých máme v plánu podniknout roadtrip mezi dvěma největšími australskými metropolemi – ze Sydney do Melbourne.

Bágly necháváme na hostelu Maze Backpackers a posilněni sušeným krokodýlím masem se vydáváme do víru nočního velkoměsta. Z hlavního přístavu Circular Quay obdivujeme oba nejznámější symboly města – most Harbour Bridge a budovu Opery, a pod hradbou svítících mrakodrapů si připadáme jako mravenci. Pak už ale zpátky na hostel, dáme teplou sprchu (!) a po dlouhé době si užíváme pohodlí vlastní postele (!!).

Noční Opera House

Noční Opera House

Harbour Bridge

Harbour Bridge

Night life

Night life

Druhý den nehledě na přeháňky prochodíme Sydney skrz naskrz, přes ANZAC Memorial v Hyde Parku, katedrálu St Mary's Cathedral a botanické zahrady, kde si přímo před Opera House dáváme oběd. Městské parky jsou plné pro nás neznámých ptáků: duhově zbarvení papoušci se přeřvávají s bílými papoušky kakadu a australští ibisové se vrtají v zemi se svými dlouhými zobáky. Po odpolední zmrzce prolézáme historickou čtvrtí The Rocks, kde na konci 18. století vzkvétala první britská trestanecká kolonie a projdeme se po Harbour Bridge, odkud máme centrum jako na dlani. Přestože na města tolik nejsme, Sydney si získalo naše sympatie a určitě by tu bylo co objevovat i třetí den – třeba pláže na okraji města nebo severní Sydney na protější straně zátoky.

Kam vyrazit v Sydney?

Tak kam vyrazit v Sydney?

Anzac Memorial

Anzac Memorial

Australský bílý ibis

Australský bílý ibis

St Mary's Cathedral,

St Mary's Cathedral

Skyline

Skyline

S ikonou

S ikonou města

Ruch na náplavce

Ruch na náplavce

Čtvrť The Rocks, Sydney

Čtvrť The Rocks

Výhled z Harbour Bridge v Sydney

Výhled z Harbour Bridge