Portugalsko

V Portugalsku jsme strávili necelých 5 měsíců od srpna do prosince 2017 v rámci programu Erasmus. Kromě poznávání Lisabonu a jeho okolí, kde jsme studovali a který jsme si zamilovali, jsme každou volnou chvíli využili k objevování této krásné země. S půjčeným autem jsme během 2 týdnů podnikli roadtrip z Porta po málo navštěvovaných severních regionech Portugalska, necelý týden jsme objížděli jihozápadní pobřeží země v regionech Algarve a Alentejo, týden jsme chodili po levádách a horských hřebenech na Madeiře a na prodloužený víkend jsme zavítali i na ostrov Sao Miguel, který je součástí Azorských ostrovů. Snad to všechno jednou sepíšeme a sestříháme. Tady je zatím malá ochutnávka.

Navštívená místa najdete i v mapě výletů.

Video: Porto & severní Portugalsko

Za týden a kousek jsme půjčeným autem objeli okruh po trase Porto - Viana do Castelo - Moledo - Castro Laboreiro - Braga - Mondim de Basto - S. Maria do Zezere - Pinhao - Pocinho - Manteigas - Sobreda - Aveiro - Porto.

Video: Algarve a Alentejo

Za 5 dní jsme najeli 904 km po trase Lisabon - Vila Nova de Milfontes - Odeceixe - Aljezur - Carrapateira - Cabo de Sao Vincente - Sagres - Lagos - Benagil - Faro - Tavira - Castro Marim - Mértola - Beja - Évora - Lisabon.